Taşıt Tanıma Sisteminin Getirileri Nelerdir?

Sisteme kullanıcılar dahil olduktan sonra filoların hareketlerinin ve tüketimlerinin raporlamasını hızlı ve kolay bir şekilde görebileceğini söylemek mümkündür. Sistemin getirisinin çok fazla olduğunu ve gerek avantajlı olduğunu gerekse de tasarruf bakımından önemli olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. En büyük faydalarından bir tanesi ise yakıt tasarrufunda olmaktadır. Ortalama %14 oranında bir yakıt tasarrufu sağlayacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Taşıt Tanıma Sistemi sayesinde rota planlaması yapılabileceği gibi daha etkin bir seyahat yapılabilmektedir. Araçları yönlendirme ve planlı ulaşım da yapılabilmekte olduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle istenilen aracın istenilen rota doğrultusunda yol almasını ve belirlenen limitler ile yakıt alışı yapılabilmektedir.

Hızlı, kolay ve pratik bir sistem olması bakımından işinizi son derecede kolaylaştıracaktır. Filoda bulunan araçların anlık konumlarını görebileceğiniz gibi yakıt alış verişini de düzene koyarak büyük oranda yakıt tasarrufu sağlanacağını söyleyebiliriz. Günlük, haftalık ya da isterseniz aylık olarak yakıt sınırlandırması ya da kısıtlaması yapılabilmektedir. Böylelikle Taşıt Tanıma Sistemi sayesinde ihtiyaç fazlası yakıt alınmasının önüne geçilebileceği gibi mesai saatleri dışarısında bünyenizdeki araçlara ekstra yakıt girişini de engelleyebilirsiniz. Sistem aracınıza ve bütün akaryakıt istasyonlarına bağlı bir şekilde çalıştığından ötürü pompa araca takıldığı andan itibaren devreye girmektedir. Sonrasında da araca ne kadarlık yakıtın girdiğini, ne kadar tuttuğunu anlık bir şekilde sisteme aktararak raporlamasını yapmaktadır.

Taşıt Tanıma Sisteminin Avantajları

Sistemin en büyük ve önemli avantajlarından birisi muhasebe sorunlarının ortaya çıkmasını minimum düzeye indirmek hatta hataların önüne geçmek olmaktadır. Bir diğer avantaj ise araçların akaryakıt alımını kontrol ederek ihtiyaç fazlası olan akaryakıtların alınmasını engellemektedir. Taşıt Tanıma Sistemi araç verimliliğini de arttırmaktadır. Performansı arttırarak daha fazla ve verimli bir şekilde çalışma sayesinde sizlerin daha fazla tasarruf ve kar elde etmenizi sağlayabilmektedir. Aracın tipine ve modeline göre uygun yakıt verilmesini sağlayan sistem gerekli olan işlemlerin hızlı olarak tamamlanmasını ve pratik olmasını sağlamaktadır. Böylelikle hem zamandan hem de yakıttan büyük oranda kar elde edilmekte ve sistem devreye girmektedir.

Sistem internet üzerinden çalışmaktadır. Bütün akaryakıt firmalarının online olarak internet sisteminden faydalandığını söyleyebiliriz. Böylelikle araç içerisindeki cihaz da internetten faydalanarak ve bu petrol istasyonları ile sürekli olarak iletişim halinde olarak çalışmaktadır. Pompa araca takıldığı andan itibaren Taşıt Tanıma Sistemi devreye girmektedir. Böylelikle anlık olarak araca kaç litre benzin aktarıldığının, fiyatının ne kadar olduğu sisteme yansıtılmaktadır. Sonrasında da fiş online olarak kesilerek sisteme eklenmektedir. Sistemde bulunan araç sahibi ise aracından hiç inmeyerek yakıt ikmali tamamlandığında aracı ile oradan uzaklaşmaktadır. Belirttiğimiz üzere çok hızlı ve pratik bir şekilde çalışan sistem sayesinde gerekli olan bütün işlemler tamamlanmaktadır.

Taşıt Tanıma Sisteminin Kullanılması

 

Firma ve şirket sahipleri tarafından kullanılan bu sistem şirket filosunda bulunan bütün araçlara tanıtılabilir. Böylelikle şirket bünyesindeki bütün araçların kontrolü tek bir sistem üzerinden kolaylıkla ve pratik bir şekilde yapılmaktadır. Taşıt Tanıma Sistemi aracılığı ile de akaryakıt fişlerinin, kredi kartı harcamalarının bulunduğu kağıtlar ve bu kağıtlardan meydana gelebilecek muhasebe sorunlarının önüne geçilmiş olmaktadır. Çünkü online bir şekilde sistem devreye girerek çalışmakta ve raporlamaları anlık olarak yapılmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken ise sisteme dahil olmak ve giriş yapmak. Sonrasında da gerekli olan bütün bilgilere birkaç tuş yardımı ile ulaşabilir ve göz atabilirsiniz. Haftalık, aylık raporları çıkararak detaylı bir şekilde incelemenin bu sistem aracılığı ile mümkün olduğunu belirtebiliriz.

TTS Başvuru Formu